Uroczyste pożegnanie klas maturalnych – Kawiarenki Literackiej

Ostatnie spotkanie z Kawiarenkowiczami na uroczystej akademii kończącej ich rok szkolny.

Za rzetelną, czteroletnią pracę w Kawiarence Literackiej z rąk dyr szkoły pani Katarzyny Grygiel nagrody otrzymali: Weronika Stawarz, Daria Drozd, Urszula Winiarska ,Klaudia Michońska , Renata Wadas oraz Dominik Chodur.

Dziękujemy im za reprezentowanie szkoły w środowisku szkolnym i lokalnym.Za wspaniałe role m.in. w spektaklu Świat według Dulskich, za grę w Nietolerancji i wielu innych przedsięwzięciach.

 

Na koniec wspólne zdjęcie

(od lewej Daria Drozd,Weronika Stawarz,Teresa Młyniec-opiekun Kawiarenki Literackiej,Urszula  Winiarska i  Paulina Strączek ), piękny bukiet róż i obietnica , że będą odwiedzać „swoje miejscówki” w bibliotece szkolnej.Do zobaczenia!

INKA – zachowałam się jak trzeba

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie naszej szkoły  wystawili spektakl teatralny pt. INKA -ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA.

Spektakl powstał z inicjatywy i pod opieką Teresy Młyniec, Małgorzaty Augustyn i Małgorzaty Kmiecik w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wydawnictwa Nowej Ery „Projekt z klasą” w którym zostaliśmy nagrodzeni jako jedna z nielicznych szkół w Polsce. Zostały wręczone dyplomy przez przedstawicieli wydawnictwa dla opiekunów i uczniów, został przekazany szkole grant oraz certyfikat „Dobrze zaprojektowana szkoła”.

Ze względu na duże zainteresowanie sztukę wystawiliśmy dwukrotnie 1 marca – dla szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Brzostek, 4 marca dla społeczności lokalnej, a także 7 marca dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

W rolę Danuty Siedzikównej ps. „Inki” wcieliła się Kinga Pruchnik(Kawiarenka Literacka)

Ubeka zagrał Wojciech Zastawny(Kawiarenka Literacka)

Major Zygmunt Edward Szendzielarz ps. „Łupaszko” – Marcin Marszałek

Regina – Aldona Michońska(Kawiarenka Literacka)

Sanitariuszki więźniarki – Dominika Płaziak, Julia Żygłowicz(Kawiarenka Literacka)

Wokal – Karolina Stasiowska, Patryk Smołucha

Klawisze – Kamil Błoniarz

Światło & dźwięk – Piotr Sienkowski

Zdjęcia & montaż – TV Brzostek Paweł Batycki

Bardzo dziękujemy za wygłoszoną prelekcję nt. „Żołnierzy wyklętych na terenie powiatu dębickiego” dr Rafałowi Szczygłowi.

Również bardzo dziękujemy TV Brzostek Pawłowi Batyckiemu za wideo relację spektaklu.

Zdjęcia: Grzegorz Kolbusz, Michał Dziedzic

Zaproszenie na wigilię klasową

20 grudnia klasa IV tż zorganizowała wigilię klasową na którą zaprosiły mnie Kawiarenkowicze Weronika , Daria, Urszula i Paulina. Była modlitwa , potrawy wigilijne oraz życzenia a na koniec wspólne zdjęcie…

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze chociaż smutno bo dziewczyny już ostatni rok w szkole…myślę , ze będą mnie odwiedzać.

Od lewej Daria,Paulina ,opiekun T.Młyniec, Weronika i Urszula

Święto Odzyskania Niepodległości w szkole

Kawiarenka Literacka w osobach Kinga Próchnik, Aldona Michońska i Julia Żygłowicz oraz Wojciech Zastawny wzięli udział w montażu słowno-muzycznym przedstawionym społeczności szkolnej oraz Rodzicom.
11 XI 17 r. wzięliśmy udział w gminnych obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości prezentując montaż w kościele parafialnym.
Były łzy wzruszenia… podziękowania pana burmistrza i księdza proboszcza.
Montaż możemy obejrzeć na videorelacji przygotowanej przez TV Brzostek.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

Na uroczystej akademii dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel oraz opiekun Teresa Młyniec wręczyły nagrody książkowe Kawiarenkowiczom: Weronice Stawarz, Urszuli Winiarskiej, Darii Drozd, Klaudii Michońskiej oraz Paulinie Strączek.

Dziewczęta zapracowały na wyróżnienie aktywną postawą w środowisku szkolnym oraz w powiecie, biorąc udział w konkursach i akademiach.

Uroczyste zakończenie roku 2016/2017

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel i opiekun Kawiarenki Literackiej Teresa Młyniec wręczyli nagrody książkowe za pracę kulturalną
w szkole i środowisku.

Członkowie Kawiarenki: mama Dominika Szarka, Kinga Pruchnik, Małgorzata Wojdyła i Wojtek Zastawny oraz nieobecni na zdjęciu Patryk Czajka i Grzegorz Grygiel.

ŚWIAT WEDŁUG DULSKICH – występ dla rodziców

10 kwietnia tuż przed  spotkaniem wywiadowczym przedstawiliśmy naszym Rodzicom parafrazę tragifarsy Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej. Sztuka ŚWIAT WEDŁUG DULSKICH, która na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych w Dębicy zdobyła wyróżnienie I stopnia, bardzo podobała się publiczności o czym świadczyły gromkie brawa oraz uśmiech na twarzach. Po zakończeniu dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel oraz Teresa Młyniec i Małgorzata Augustyn wręczyły rodzicom występujących uczniów monografie szkoły w dowód uznania talentu aktorskiego. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.