Uroczyste pożegnanie klas maturalnych – Kawiarenki Literackiej

Ostatnie spotkanie z Kawiarenkowiczami na uroczystej akademii kończącej ich rok szkolny.

Za rzetelną, czteroletnią pracę w Kawiarence Literackiej z rąk dyr szkoły pani Katarzyny Grygiel nagrody otrzymali: Weronika Stawarz, Daria Drozd, Urszula Winiarska ,Klaudia Michońska , Renata Wadas oraz Dominik Chodur.

Dziękujemy im za reprezentowanie szkoły w środowisku szkolnym i lokalnym.Za wspaniałe role m.in. w spektaklu Świat według Dulskich, za grę w Nietolerancji i wielu innych przedsięwzięciach.

 

Na koniec wspólne zdjęcie

(od lewej Daria Drozd,Weronika Stawarz,Teresa Młyniec-opiekun Kawiarenki Literackiej,Urszula  Winiarska i  Paulina Strączek ), piękny bukiet róż i obietnica , że będą odwiedzać „swoje miejscówki” w bibliotece szkolnej.Do zobaczenia!

INKA – zachowałam się jak trzeba

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie naszej szkoły  wystawili spektakl teatralny pt. INKA -ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA.

Spektakl powstał z inicjatywy i pod opieką Teresy Młyniec, Małgorzaty Augustyn i Małgorzaty Kmiecik w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wydawnictwa Nowej Ery „Projekt z klasą” w którym zostaliśmy nagrodzeni jako jedna z nielicznych szkół w Polsce. Zostały wręczone dyplomy przez przedstawicieli wydawnictwa dla opiekunów i uczniów, został przekazany szkole grant oraz certyfikat „Dobrze zaprojektowana szkoła”.

Ze względu na duże zainteresowanie sztukę wystawiliśmy dwukrotnie 1 marca – dla szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Brzostek, 4 marca dla społeczności lokalnej, a także 7 marca dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

W rolę Danuty Siedzikównej ps. „Inki” wcieliła się Kinga Pruchnik(Kawiarenka Literacka)

Ubeka zagrał Wojciech Zastawny(Kawiarenka Literacka)

Major Zygmunt Edward Szendzielarz ps. „Łupaszko” – Marcin Marszałek

Regina – Aldona Michońska(Kawiarenka Literacka)

Sanitariuszki więźniarki – Dominika Płaziak, Julia Żygłowicz(Kawiarenka Literacka)

Wokal – Karolina Stasiowska, Patryk Smołucha

Klawisze – Kamil Błoniarz

Światło & dźwięk – Piotr Sienkowski

Zdjęcia & montaż – TV Brzostek Paweł Batycki

Bardzo dziękujemy za wygłoszoną prelekcję nt. „Żołnierzy wyklętych na terenie powiatu dębickiego” dr Rafałowi Szczygłowi.

Również bardzo dziękujemy TV Brzostek Pawłowi Batyckiemu za wideo relację spektaklu.

Zdjęcia: Grzegorz Kolbusz, Michał Dziedzic

Zaproszenie na wigilię klasową

20 grudnia klasa IV tż zorganizowała wigilię klasową na którą zaprosiły mnie Kawiarenkowicze Weronika , Daria, Urszula i Paulina. Była modlitwa , potrawy wigilijne oraz życzenia a na koniec wspólne zdjęcie…

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze chociaż smutno bo dziewczyny już ostatni rok w szkole…myślę , ze będą mnie odwiedzać.

Od lewej Daria,Paulina ,opiekun T.Młyniec, Weronika i Urszula

Święto Odzyskania Niepodległości w szkole

Kawiarenka Literacka w osobach Kinga Próchnik, Aldona Michońska i Julia Żygłowicz oraz Wojciech Zastawny wzięli udział w montażu słowno-muzycznym przedstawionym społeczności szkolnej oraz Rodzicom.
11 XI 17 r. wzięliśmy udział w gminnych obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości prezentując montaż w kościele parafialnym.
Były łzy wzruszenia… podziękowania pana burmistrza i księdza proboszcza.
Montaż możemy obejrzeć na videorelacji przygotowanej przez TV Brzostek.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

Na uroczystej akademii dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel oraz opiekun Teresa Młyniec wręczyły nagrody książkowe Kawiarenkowiczom: Weronice Stawarz, Urszuli Winiarskiej, Darii Drozd, Klaudii Michońskiej oraz Paulinie Strączek.

Dziewczęta zapracowały na wyróżnienie aktywną postawą w środowisku szkolnym oraz w powiecie, biorąc udział w konkursach i akademiach.

Uroczyste zakończenie roku 2016/2017

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel i opiekun Kawiarenki Literackiej Teresa Młyniec wręczyli nagrody książkowe za pracę kulturalną
w szkole i środowisku.

Członkowie Kawiarenki: mama Dominika Szarka, Kinga Pruchnik, Małgorzata Wojdyła i Wojtek Zastawny oraz nieobecni na zdjęciu Patryk Czajka i Grzegorz Grygiel.

ŚWIAT WEDŁUG DULSKICH – występ dla rodziców

10 kwietnia tuż przed  spotkaniem wywiadowczym przedstawiliśmy naszym Rodzicom parafrazę tragifarsy Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej. Sztuka ŚWIAT WEDŁUG DULSKICH, która na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych w Dębicy zdobyła wyróżnienie I stopnia, bardzo podobała się publiczności o czym świadczyły gromkie brawa oraz uśmiech na twarzach. Po zakończeniu dyrektor szkoły pani Katarzyna Grygiel oraz Teresa Młyniec i Małgorzata Augustyn wręczyły rodzicom występujących uczniów monografie szkoły w dowód uznania talentu aktorskiego. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Wyróżnienie I stopnia dla Kawiarenki Literackiej na Festiwalu Teatralnym Dębica 2017

Młodzież  Kawiarenki  uczestniczyła w warsztatach aktorskich  prowadzonych przez instruktorów krakowskiego Teatru Graciarnia , które rozpoczęły tegoroczny Festiwal Teatralny. W przeglądzie amatorskich zespołów teatralnych  młodzież naszej szkoły debiutowała przedstawieniem  parafrazy tragifarsy Gabrieli Zapolskiej ?Moralność pani Dulskiej?. Sztuka ?Świat według Dulskich? spotkała się z uznaniem Jury i została nagrodzona wyróżnieniem I stopnia  podczas gali podsumowującej Festiwal Teatralny.

T. Młyniec, M. Augustyn

Kawiarenkowicze na Warsztatach Artystycznych

18 lutego 2017 r. w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy w godzinach przedpołudniowych odbyły się warsztaty teatralne w których wzięli udział niektórzy Kawiarenkowicze Literaccy : Daria Drozd, Urszula Winiarska, Klaudia Michońska, Wojciech Zastawny, Małgorzata Wojdyła, Kinga Pruchnik i Dominik Szarek.
Warsztaty przeprowadzili aktorzy – szkoleniowcy z Krakowskiego Teatru Graciarnia .

W pierwszej części ćwiczyliśmy jak poprawnie oddychać, jak mówić ?na podparciu?, jak używać przepony, jak poprawnie wymawiać samogłoski. Aktorzy pokazali nam ćwiczenia na rozgrzanie mięśni twarzy przed spektaklem oraz jak przedstawiać zadane emocje. To wszystko wykorzystaliśmy w scenkach tematycznych. Bardzo ciekawa była gimnastyka aparatu artykulacyjnego. Po przerwie uczyliśmy się połączyć improwizację teatralną z ćwiczeniami ruchowymi. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i zabawnej atmosferze. Mamy nadzieję, ze pomogą nam przygotować się do X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych Dębica 2017.

Kinga Pruchnik, Małgorzata Wojdyła