Konkursy - Pracownia Informatyczna w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkursy

Pracownia
TELEWIZJA CYFROWA W MOIM DOMU

Szymon i Wiktor na wojewódzkim podium!

11 marca 2013 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu "Naziemna Telewizja Cyfrowa w Moim DOmu", którego organizatorem był Podkarpacki Kurator Oświaty, a honorowy patronat objął Wojewoda Podkarpacki. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klasy IIId brzosteckiego gimnazjum wraz z opiekunem, panem Pawełem Batycki. Zgromadzonych gości powitała pani Alicja Wosik, wicewojewoda podkarpacki, która doceniła działania uczniów i nauczycieli przy przyhotowaniu materiałów do konkursu.
Gimnazjum w Brzostku zgłosiło pracę w kategorii prezentacja multimedialna, która zdobyła III miejsce w rywalizacji pomiędzy 140 pracami zgłoszonymi przez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z województwa podkarpackiego. Wykonanie owej prezentacji nie było łatwe, ponieważ regulamin konkursu ograniczał liczbę slajdów i czas poświęcony na przedstawienie tak obszernego tematu, jakim jest cyfryzacja telewizji naziemnej. Jednak trafne umiejscowienie w pracy najważniejszych cech projektu oraz połączenie ich z odpowiednią kolorystyką i elementami multimedialnymi, pomogły trafić w wymagające gusta jury. W konsekwencji, dzięki wysokiej ocenie, udało nam się wypracować III miejsce w tak szerokim gronie uczestników.

Uczniom gimnazjum gratulujemy miejsca na wojewódzkim podium!
Rafał w Rzeszowie 

W dniu 11 grudnia 2003 roku odbył się Konkurs Interdyscyplinarny z informatyki, w którym wzięło udział około 3 000 uczniów z ponad 300 gimnazjów województwa podkarpackiego. Z zadaniami nadesłanymi z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, które znacznie wykraczały ponad program realizowany w trakcie nauczania informatyki w gimnazjum, zmagało się 10 uczniów naszej szkoły. Najlepszym okazał się – Rafał Fundakowski, uczeń klasy III a, uzyskał wystarczającą ilość punktów, by zakwalifikować się do II etapu, a tym samym znalezć się w gronie 51 najlepszych gimnazjalnych informatyków. W związku z powyższym nasz „najlepszy informatyk” – Rafał wraz z opiekunem Pawłem Batyckim zostali zaproszeni w dniu 6 stycznia 2004 roku na seminarium zorganizowane przez WSIiZ w Rzeszowie. Spotkanie to przebiegało w trzech etapach: wykład nt „Dydaktyki informatyki”; ćwiczenia praktyczne w laboratorium;- zwiedzanie budynku WSIiZ w Rzeszowie. 
Rafałowi gratulujemy i życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki. 
II EDYCJA KONKURSU INFORMATYCZNEGO 
"Z FRONTPAGEM ZA PAN BRAT"

5 lutego 2003 roku został ogłoszony konkurs pt. „Z FrontPagem za Pan Brat” w dwóch kategoriach: "Nasza mała ojczyzna” i „Patron naszej szkoły”. Strona internetowa mogła być wykonana na zajęciach kółka komputerowego lub w domu. Do wykonania strony uczniowie mogli korzystać z materiałów zamieszczonych w Internecie, a szczególnie na stronach internetowych: www.brzostek.kw.pl, www.brzostekgim.glt.pl, www.batyckipawel.eu. Konkurs, podobnie jak rok temu, wzbudził zainteresowanie wśród uczniów. Ci, którzy zdecydowali się na wzięcie w nim udziału, otrzymali oczywiście instrukcje do obsługi programu FrontPage. Zwróciłem, się do Pana Wójta Leszka Bieńka o pomoc, nie odmówił mi, zgodził się wynagrodzić prace młodych webmasterów. Trudy pracy uczniów wspomogła również Rada Rodziców, a także sklep Komputerowy „PLUS” z Jasła. Kilka upominków zakupiłem osobiście.
Termin składania prac upłynął 11 maja, a pięć dni później odbył się finał II edycji konkursu. Po przygotowaniu przez uczniów swoich prac, powitaliśmy zgromadzonych gości, a następnie zastępca wójta Jan Szczepanik dodał odwagi wszystkim uczniom. Prezentacji prac przyglądała się komisja w składzie: Józef Nosal – opiekun strony internetowej Gminy Brzostek, Wiesław Kieca – przedstawiciel Urzędu Gminy, Józef Parat i Jacek Berek – nauczyciele gimnazjum. Każda praca była przedstawiana osobiście przez jej autora. Następnie członkowie jury samodzielnie przeglądali strony konkursowe.
Komisja po naradzie i przeliczeniu punktów wyłoniła zwycięzców. W kategorii „Patron naszej szkoły” I miejsce zdobyła uczennica klasy II c – Anna Ramut, w kategorii „Nasz mała ojczyzna” I miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Rafał Fundakowski, II – Bartosz Spirydowicz, III – Agata Staniszewska, Tomasz Barbarzak, Patryk Smoleń, IV – Mariusz Klich, V – Krzysztof Berek. Praca Rafała Fundakowskiego wywarła największe wrażenie na członkach komisji, dzięki temu, że zastosował kilka ciekawych efektów specjalnych; w sposób nowatorski stworzył stronę WWW. Słowa uznania otrzymała, również Anna Ramut za stworzenie wspaniałej strony o patronie naszego gimnazjum, Królowej Jadwidze.
Nagrody (skaner, bezprzewodowa klawiatura i mysz, joystick, mysz z rolkami, kieszeń na dysk, filtr na monitor, zestaw głośników, listwa zasilająca w sumie na kwotę około 850 zł) zostały wręczone wszystkim uczestnikom konkursu.
Jako organizator konkursu serdecznie dziękuje sponsorom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia rywalizacji wymagającej od uczniów wielu godzin pracy, a także członkom komisji za poświecony czas. Mam nadzieję, że w następnych konkursach znów będziemy mogli podziwiać wspaniałe prace naszych wychowanków.

organizator - Paweł Batycki 


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego